Program konference

27. 2. 2019

Paralelní Polis — Praha

8:30 — DOOR OPEN & Registrace
přijďte na dobrou kávu a chlebík k snídani

9:30 — Intro
představení programu, poděkování partnerům.
Takové to klasické zahájení konference

10:00 — Martin Štekl

Martin Štekl

Promises, async/await and Node.js streams

Promises i Node.js streams jsou silné nástroje, ale mohou způsobit nepříjemné a těžko odhalitelné bugy ve funkčnosti i v performance. Na co si tedy dávat pozor a vyždímat z toho co nejvíc?

Martin Štekl

Martin Štekl se věnuje vývoji backendových aplikací, ať už v PHP nebo v posledních pár letech i v Node.js. Programuje přes 10 let, vystudoval softwarové inženýrství na FIT ČVUT, vyzkoušel si práci v agentuře i pro mezinárodní společnost. Zaměřuje se zejména na návrh webových API a jejich efektivní implementaci.

10:45 — Mikuláš Dítě

Mikuláš Dítě

Proč migrovat na Kubernetes

Proč je Kubernetes skvělý pro vysokou dostupnost aplikací a důvody pro migraci z jiného HA řešení.

Mikuláš Dítě

Mikuláš je DevOps konzultant. Dlouhá léta programoval aplikace a spravoval servery pro manGoweb a nově začal spolupracovat s Internet Mall. Letos ještě finišuje magisterské studium na FIT ČVUT.

11:30 — Anička Šenk

Anička Šenk

Jak na úspěšné služby podle Harvardu?

Podle Frances Frei a Anne Morriss z Harvardu existují čtyři základní pravdy o firmách, které jsou úspěšné na trhu. Jsou to zároveň i firmy, které miluji zákazníci i zaměstnanci. Pokud chcete vytvořit ze své firmy opravdový Lovebrand, určitě se Vám tyto pravdy budou hodit.

Anička Šenk

Anička Šenk, konzultantka a školitelka firmám poskytuje konzultace v oblastech zlepšování služeb, prozákaznický příštup, péče o zákazníky, komunikace apod. Má bohaté zkušenosti s budováním a zaváděním nových provozních systémů, řídích mechanismů, optimalizací procesů, aplikací a vytváření prozákaznického prostředí.


12:00 — oběd
na místě zajištěn veganský oběd

13:00 — Tereza Kosnarová

Tereza Kosnarová

Spolupráce UX a DEV, kde se potkáváme, když ne u kafe?

Přijdu vám povykládat příběh lidí z jednoho týmu. Na začátku si moc nerozuměli. Každý mluvil jiným jazykem, pro každého bylo důležité něco jiného. Pro jednoho to byla zadávací dokumentace, pro druhého společné diskuze u kafe a designové workshopy. Zajímá vás, jak to dopadlo? Spoiler alert! Dozvíte se, co se skrývá za tajuplnou zkratkou “UX”. Kdo jsou a co dělají UX designéři ve vašem týmu? Jak pomáhají produktu? Jak by mohli pomáhat vám? A proč je důležité chodit na uživatelské testování, i když jste kluk/holka z vývoje, marketingu nebo businessu.

Tereza Kosnarová

Tereza se věnuje UX výzkumu a designu služeb. Digitálních, i těch mimo obrazovku. Je lektorkou kurzů designového myšlení a UX designu. Své klienty učí, jak využívat metody designového myšlení pro zlepšení služeb, které poskytují.

13:45 — Ondřej Hlaváček, Ondřej Popelka

Ondřej Hlaváček

Plíživé Upgrady

Máme appku, kde máme mraky uživatelů, mraky cizích dat, mraky komponent a mraky cízího kódu. V různých jazycích (SQL, PHP, Python, R, ...) a v různých verzích. A to všechno potřebujeme co nejrychleji tlačit dopředu a nic při tom nerozbít a nikoho nenaštvat. Zažíváme tak kolotoč update, deploy, revert, deploy, deprecate a migrate a to u věcí ke kterým často nemáme přístup. Deprekace featur, dark launching, monitoring, dark launching obráceně, komunikace s uživatelema/klientama a jak s tím zápasíme.

Ondřej Hlaváček Ondřej Hlaváček

Ondrové pracují jako vývojáři ve firmě Keboola, zde májí na starosti celé prostředí ale i drobné dolovací a transformační aplikace pro jejich zákazníky, kteří je pouštějí nad svými velkými daty. Zaroveň spustili podporu pro custom aplikace 3. stran a musí se tak starat o zajímavé prostředí jak pro klienty tak vývojáře.

14:30 — Martin Michálek

Martin Michálek

Proč si myslím, že AMP je super?

AMP HTML zrychlí váš web. To asi víte. Ale zároveň je to framework pro tvorbu webů. Tahle (dávno už ne-jen-Google) technologie – dle mého představuje zásadní posun v publikování statického obsahu na webu. V téhle přednášce se na ní podíváme očima nás, webových řemeslníků, od backendistů, přes frontendisty až k designérům.

Martin Michálek

Martin je nezávislý specialista na rychlost webů a CSS. Má za sebou více než dvacetiletou praxi webového vývojáře a poradce. Píše blog „Vzhůru dolů“ a vydal knihu „Vzhůru do (responzivního) webdesignu“. Pomáhá značkám jako Livesport, Rohlik.cz nebo Smarty.cz.


15:00 — coffee break
a beer break 🍺 s něčím k zakousnutí

15:30 — Petr Soukup

Petr Soukup

20 milionů requestů za sekundu

AWS DynamoDB, je „NoSQL at scale“. Základní princip je super jednoduchý na vysvětlení, má to využití pro malé projekty i obrovské a pravděpodobně to nikdo moc nepoužívá. A ti co to používají, tak to stejně asi používají blbě.

Petr Soukup

Petr je hlavní vývojář obchodní platformy Simplia. Při klasické vánoční zátěži u upgrade vlastních serverů se jednou rozhodl, že platformu přemigrují do cloudu. To ho do jisté míry pohltilo a baví ho platformu optimalizovat a zlepšovat v prostředí AWS služeb. Konzultuje a píše o tom na blogu www.souki.cz. Dalším jeho velkým koníčkem je API.

16:15 — Tomáš Zvěřina

Tomáš Zvěřina

Flutter - kousek aplikace

Povíme si jak funguje Flutter a ukážeme si, jak z widgetů Flutteru postavit malou Firebase aplikaci.

Tomáš Zvěřina

Tomáš je Google Developer Expert na Google Cloud Platform a na programovací jazyk Dart. Také je technologickým šéfem digitální agentury Multimedia atelier s.r.o. a zakladatelem backendového studia fnx.io.

17:00 — Honza Tyl, Vašek Ráš

Honza Tyl

Detektor emocí, aneb jak jsme porazili IBM

Zajímá vás, jak naučit váš počítač rozumět psanému textu? Jak jsme napsali program o kapacitě dvou švábích mozků a porazili jím IBM? Jak náš virtuální šváb prolézá světem internetu a hodnotí články o technologiích, businessu a politice?

Honza Tyl

Honza přes den pracuje pro velké korporace jako projekťák, analytik, product owner a konzultant. Po nocích pak vymýšlí akademie, studuje AI a je hlavním kormidelníkem startupu Alpha Industries. Ve společnosti Inventi je competence leaderem za analýzu.

17:45 — Kamil Skramuský

Kamil Skramuský

Proč si zkusit udělat vlastní startup, a proč taky ne?

Makáte po večerech na svém startupu, protože jste přesvědčeni, že máte skvělý nápad? Ono je to navíc tak lákavé, když si to sami umíte celé naprogramova, co? BUM ... nevyšlo to. Aneb, proč vaše úvodní nadšení a vývojářské skills nestačí k tomu, abyste vybudovali úspěšný projekt.

Kamil Skramuský

Kamil je spolumajitel pražské agentury 2Fresh, kde má na starosti startupové ambice. Na triku má Costlocker - aplikaci pro agentury na finanční řízení projektů. Nebo se podílel na již exitnutých startupech SMS Ticket či Atoto. Do toho staví v 2FRESH vývojářský tým, který se zaměřuje na US startupy.

← zpět na homepage